Garsaus amerikiečių rašytojo Dž. Londono romanas apie didingą jūros stichiją, kupiną klastos ir pavojų, ugdančią žmogaus valią ir charakterį, idealizmo ir materializmo kovą.
Trumpai, Džekas Londonas, amerikiečių rašytojas, parašęs per penkiasdešimt knygų. "Jūrų Vilkas" vienas iš gerai žinomų rašytojo romanų.
Pagrindinis knygos herojus, Hamfris Van Veidenas, trisdešimt penkerius metus išgyvenęs knygų išminties pasaulyje, naiviai tikįs gėrio ir teisingumo idealais, netikėtai patenka į visiškai svetimą jam aplinką, kur viešpatauja brutali jėga ir laukiniai įstatymai. Kilnios herojaus tiesos, teigia autorius, nėra tokios bevertės,— jos nugali Vilko Larseno įkūnytą žiaurumą. Šiose įnirtingose grumtynėse tarp mirties ir gyvenimo herojui gelbsti ir meilė.
Viskas prasideda nuo to, kad keltas, kuriuo plaukė Hamfris Van Veidenas patiria avariją ir knygos herojus atsiduria atviroje jūroje, kur jį išgelbėja škuna "Vaiduoklis", jos kapitonas Vilkas Larsenas. Van Veidenas tampa šio laivo įgulos nariu, nes praktiškai iškart po jo išgelbėjimo miršta kitas įgulos narys. Knygoje toliau pasakojami nuotykiai ir išgyvenimai, kuriuos patiria Hamfris plaukdamas šia banginių medžiotojų škuna.
Kiek vėliau jie jūroje išgelbėja gerai žinomą rašytoją Mod Briuster. Hamfris pamilsta šią moterį ir vėliau kartu su ja pabėga iš "Vaiduoklio". Pabėgimas nelengvas, jūros stichija galinga ir negailestinga. Po kelių dienų plaukiojimo jie patenka į negyvenamą salą, kurioje ir įsikuria. Po kurio laiko šią salą pasiekia ir stipriai per audras nukentėjusi Vilko Larseno škuna. Visa įgula laivą palikusi. Kapitonas likęs vienas, be to sunkiai sergantis, apakęs ir kamuojamas stiprių galvos skausmų.
Po ilgų vargų ir didelių kliūčių Van Veidenui pavyksta sutaisyti "Vaiduoklį" ir išplaukti iš salos.
Yra ir filmas pagal šią knygą, išleistas 2009 metais Vokietijoje. Kiek neįprastai ilgas, jei gerai pamenu, daugiau kaip trijų val. trukmės. Kaip dažniausiai ir nutinka filmuose, ne visi įvykiai atkurti tiksliai pagal knygą. Plačiau apie filmą: http://www.imdb.com/title/tt1215482/