Monday, November 23, 2015

Donna Leon - Įtakingi draugai

Donna Leon - Įtakingi draugai
Komisarą Gvidą Brunetį aplanko jaunas biurokratas, tiriantis oficialių leidimų jo butui statyti trūkumą, pirmoji Brunečio reakcija, kaip ir bet kurio venecijiečio, yra iš pažįstamų rato surasti tą, kuris galėtų daryti spaudimą atitinkamam valdžios departamentui. Bet kai biurokratas akivaizdžiai išsigandęs, paskambina Brunečiui į darbą, po to randamas miręs, nukritęs nuo pastolių tampa aišku, kad dedasi kažkas kur kas svarbesnio už paties Brunečio buto likimą.
Knyga skaitosi lengvai, siužetas įtraukiantis. Yra ir daugiau knygų apie to paties Brunečio bylas.

Thursday, November 05, 2015

Daphne du Maurier - „Jamaikos“ Smuklė

Daphne du Maurier - „Jamaikos“ Smuklė
Žymios anglų rašytojos Daphne du Maurier (Dafnės diu Morjė; 1907-1989) romanas — „Jamaikos“ smuklė — vienas garsiausių jos kūrinių. Daphne du Maurier. Garsusis amerikiečių kino režisierius Alfredas Hitchcockas jos apsakymo motyvais sukūrė išgarsėjusį filmą The Birds (Paukščiai).

„Jamaikos“smuklė — romantiška nuotykių ir meilės kupina istorija, taip pat pasižyminti ir meistriškai supinta detektyvine intriga. Veiksmas vyksta „Jamaikos“ smuklėje, prigludusioje dykuose viržių plotuose, nesvetingoje dienos metą, o naktį plačiai atveriančioje duris piktadariams ir kitokiems tamsos gaivalams.

...Vieną dieną smuklėje atsiranda jauna mergina, Meri Jelan, ieškanti prieglobsčio tetos namuose. Netrukus „Jamaikoje“ pradeda dėtis sukrečiantys dalykai. Veiksmas kaitaliojasi žaibiškai, o atomazga visiškai netikėta...

Negaliu pasakyti, kad knyga labai patiko, vietomis sunku išlaikyti dėmesį. Negadinsiu pasakydamas, kas buvo visų nusikalstamų reikalų organizatorius, bet personažas įtarimą kėlė jau nuo pat pirmo pasirodymo.

Monday, October 26, 2015

Ruduo Kernavėj

Rudeninis vaizdelis nuo Kernavės piliakalnio :)

Ruduo Kernavej

JOHN LE CARRĖ V - Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio


JOHN LE CARRĖ V  - Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio
JOHN LE CARRĖ V  - Šnipas, kuris sugrįžo iš šalčio. Garsaus rašytojo ir Didžiosios Britanijos slaptosios tarnybos darbuotojo, pasaulinės šlovės kūrinys apie šnipus ir žvalgybininkus - kas ką įveiks, kas ką pergalės, kas išeis gyvas iš to pavojingo dvigubo žaidimo.
Pasakojama apie laikus, kai buvo statoma Berlyno siena. Nesu skaitęs daug knygų apie tą laikotarpį. Deja pabaiga nėra laiminga. Niekada negali būti tikras, kas kokias pinkles rezga.

Tuesday, October 20, 2015

Agatha Christie - Žmogžudystė Mesopotamijoje

Agatha Christie - zmogzuzdyste Mesopotamijoje
Trumpai, „Žmogžudystė Mesopotamijoje“ – vienas iš populiariausių detektyvų autorės A. Kristi romanų.
Archeologų ekspedicijoje Irake įvyksta žmogžudystė. Auka – gražuolė vadovo žmona. Nusikaltimą išnarplioja garsusis seklys Erkiulis Puaro.
Negadinsiu intrigos pasakojimu, kas buvo kaltininkas. Knyga persiskaitė labai greitai, dėmesys išlaikomas prikaustytas nuo pat pradžios iki pabaigos.

Sunday, July 19, 2015

Fransis Bret Hartas - Gabrielis Konrojus

Fransis Bret Hartas. Gabrielis Konrojus
Gabrielis Konrojus - istorija apie aukso ieškotojus Šiaurės Amerikoje. Veiksmas vyksta maždaug 1853 metais. Pagrindinis romano veikėjas ir yra Gabrielis Konrojus - aukso ieškotojas.
Viskas prasideda nuo išgyvenimo "bado stovykloje" apsnigtuose kalnuose, be maisto ir su minimaliomis sąlygomis išgyvenimui. Toliau veiksmas klostosi apie atrastos ir paveldėjimo dokumentu Greisei Konroj paliktos sidabro rūdos kasyklos naudojimą. Apie kitų veikėjų tapatybes, jų atsiradimą ir praradimą. Pačių detalių apie kalnakasybą ne tiek jau ir daug.
Kita vertus įdomu nusikelti tarsi laiko mašina ir pamatyti, kad jau tais metais buvo visokios machinacijos, klastojimai, ypatingai susiję su nuosavybės teisės dokumentais, steigiamos akcinės bendrovės, spekuliuojama jų akcijų kaina.

Wednesday, July 15, 2015

Štuthofo koncentracijos stovykla

Tą patį ilgąjį liepos savaitgalį besidairant po Lenkiją aplankytas ir Štuthofo lageris.
Ši koncentracijos stovykla buvo įkurta 1939 m. laisvojo Gdansko miesto teritorijoje, kanalais išraižytame krašte prie Baltijos jūros, Sztutowo gyvenvietėje. Kaip ir kitose nacių koncentracijos stovyklose, Štuthofe buvo izoliuojamas to meto elitas, politiniai bei socialiniai aktyvistai.
Šiandien šioje kraupioje vietovėje įrengta nemokama ekspozicija, pasitinkanti rūsčiais „Mirties vartais“ – taip buvo vadinamas pagrindinis įėjimas į stovyklos teritoriją. 
Paskutinis lageris, kurį išvadavo sąjungininkai - tik 1945 metų gegužės 9 dieną, po vokiečių kapituliacijos.

Štuthofo koncentracijos stovykla

Štuthofo koncentracijos stovykla

Štuthofo koncentracijos stovykla

Kam dar norisi pasiskaityti apie koncentracijos stovyklos kraupumus yra Balio Sruogos laiškai iš Štuthofo

Monday, July 13, 2015

Žiulis Vernas - Pietų Žvaigždė

Perskaityta dar viena Žiulio Verno knyga - "Pietų Žvaigždė". Nuotykių romane "Pietų žvaigždė" pasakojama apie jauno talentingo inžinieriaus mokslinę komandiruotę į Pietų Afriką, deimantų kasyklas. Įdomiai vaizduojama Kapo provincija, kur vyksta veiksmas, mišrios sudėties gyventojų, kurių dauguma yra deimantų ieškotojai, buitis, tarpusavio santykiai, gerokai sąlygojami noro pralobti. Romano siužeto ašis – nepaprasto grožio deimanto istorija, glaudžiai susijusi su žmonių likimais, meile ir laime. Kaip būdinga visai Ž. Verno kūrybai, ir šioje knygoje ryškūs humanizmo, tikėjimo žmogaus proto galia, principingumo, nesitaikstymo su blogiu idealai.
Siprianas ir Elis svajoja apie vestuves. Bet Elis tėvas yra turtingiausias brangakmenių kasyklų valdytojas, todėl neskuba atiduoti savo dukters vargingam studentui-chemikui. Todėl tvirtos valios vaikinas ištisomis naktimis atlieka chemijos eksperimentus ir... STEBUKLAS!!! Jam pavyksta sukurti patį didžiausią pasaulyje deimantą, kuris garantuos jam mylimosios tėvo palaiminimą. Bet netrukus deimantas dingsta paslaptingomis aplinkybėmis. Ir įsimylėjęs jaunuolis nedelsiant leidžiasi į kelionę ieškoti dingusio akmens. 
Vėliau paaiškėja daugiau detalių apie manomą brangakmenio sukūrimą.

Thursday, July 09, 2015

Malborko arba Marienburgo Pilis

Ilgąjį liepos savaitgalį aplankyta Marienburgo arba Malborko pilis − Lenkijos šiaurėje, Pamario vaivadijoje, Malborke, prie Nogato upės. Bilietas pilies lankymui kainavo 35 Zlotai. Pasikėlimas į pilies bokštą kainuoja papildomai, tačiau buvo uždarytas dėl rekonstrukcijos darbų.

Marienburgo tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių Viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje, tiesiogiai susijusi ir su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais.

Marienburgo arba Malborko pilis

Marienburgo arba Malborko pilis

Marienburgo pilį 1274 m. įkūrė kryžiuočiai. 1361 m. Marienburgo pilyje buvo kalinamas Lietuvos kunigaikštis Kęstutis

Thursday, March 26, 2015

Traktoriukas :)

tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2015“.

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2015“.

Tuesday, January 20, 2015

Peter Ackroyd — Daktaro Di namai

Peter Ackroyd — Daktaro Di namai
Truputis apie autorių: Pyteris Akroidas (Peter Ackroyd) gimė Londone 1949 metais. Studijavo Kembridžo bei Jeilio universitetuose. Savo kaip rašytojo karjerą pradėjo kaip poetas. Vėliau ėmėsi rašyti prozą, taip pat parašė puikias T.S. Elioto, Dikenso, Bleiko ir Tomo Moro biografines knygas. Rašytojas yra daugybės prestižinių premijų, tarp kurių ir Booker Prize, laureatas.
Mūsų laikų jaunuolis, paveldėjęs didingą seną namą ir susidūręs su keistais reiškiniais, netrukus išsiaiškina, kad jame kadaise gyveno įžymus magas, per krištolo rutulį bendravęs su dvasiomis, sukūręs mėgintuvėlyje nemirtingą žmogų - homunkulą ir atradęs po žeme miestą.
Knyga gana sunkiai skaitoma. Labai ilgi dialogai apie apie mokslą, gyvenimo tikslą, amžino gyvenimo formulę, mirties reikšmę ir kitus alchemikus, filosofus ar tiesiog (ap)mąstytojus dominančius klausimus.
Kartais sunku suprasti, kada sapnai ir vizijos susipina su realybe. Detaliai piešiamas Londonas, turėtų būti lengviau tiems, kurie jau yra lankęsi jame.