Saturday, August 28, 2010

Colleen McCullough Erškėčių paukščiai

Erskeciu pauksciai
Dar prieš prasidedant vasaros karščiams perskaičiau garsiosios australų rašytojos Colleen McCullough knygą Erškėčių paukščiai. Laiko brūkštelti vieną kitą žodį atsirado tik dabar.:)
Tikriausiai nereikia labai plėstis ir pasakoti apie didžiulį šios rašytojos pasisekimą. Trumpai galima paminėti, kad akademinė visuomenė pripažino ją kaip kompetentingą istorikę. 1994 m. Macquarie universitetas (Australija) suteikė jai garbės daktaro laipsnį, o JAV politikai 1997 m. pakvietė tapti Oklahomos universiteto Politinių mokslų katedros Tarptautinių programų valdybos nare. Tarp jos kolegų – dr. Henry Kissingeris, Senato nariai, ambasadoriai, CŽV direktoriai, įtakingi žurnalistai.

Grįžtant prie erškėčių paukščių, Rašytoja suskirsčiusi knygą į septynias dalis, kurios kiekviena pavadinta vieno iš veikėjų vardu. Ir toje dalyje daugiausiai aprašomas tik tas veikėjas. Tačiau rašytoja puikiai įtraukia ir kitų veikėjų gyvenimo dalis. Laikas čia bėga greitai. Neapsistojama prie vienos dienos ar mėnesio ilgiau nei keli puslapiai. Vis tik aprėptas ilgas laikotarpis – penkiasdešimt ketveri metai. Svarbiausia šios knygos veikėja – mergaitė-mergina-moteris Megė. Jos gyvenimas kaip ant delno. Pirmosios dienos mokykloje, pirmoji kelionė į Australiją, naujas gyvenimas — kitoks, nei buvo įprasta. Ji nepatyrė tokios motinos meilės, kokią patyrė kitos jos amžiaus mergaitės, tačiau savo mažoje širdelėje jautė, kad yra mylima. Jos vaikystė buvo sunki ir ne tokia laiminga, kaip kitų vaikų. Visas jos gyvenimas nebuvo laimingas ir lengvas. Ji prarado vyresnįjį brolį, vėliau tėvą, o nugyvenusi pusę savo amžiaus – sūnų. Ir pačiomis sunkiausiomis minutėmis šalia buvo vienintelis žmogus, kuriuo ji tikėjo ir mylėjo labiau nei kitus. Jos meilės objektas buvo jaunas, labai gražus ir protingas kunigas. (plačiau galima rasti http://www.rasyk.lt/knygos/erskeciu-pauksciai/588.html ir http://www.tytoalba.lt/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=924&Itemid=89)

Įdomūs ir neįtikėtini posūkiai jaunos merginos gyvenime ir jos pasirinkimai prikausto prie knygos puslapių, ir jos norisi vis daugiau. Ir taip visus šešis šimtus puslapių.:)
Po knygos pagalvojau, kad gal visai įdomu būtų pažiūrėti pagal ją kiek ankstėliau sukurtą serialą. Aišku, filmas lieka filmu. Tam tikra knygos santraukos versija. Daug įvykių praleista arba pateikta truputį kitaip.

1 comment:

Gabrielle said...

gal galeciau pasiteirauti is kur siuntetes filma ? nes labai noreciau paziureti.