Tuesday, November 06, 2007

Blogging and journalism


How similar or how different ar these activities, blogging and journalism? There is a quite interesting article, relative to blogging and journalists rights at dailytech.com

According to dailytech, and games.lt, bloggers living in the US are now able to publish editorial article in standard journalist fashion on their blog sites. Journalists in the U.S. enjoy a degree of additional legal protection. Journalists can protect the confidentiality of their sources, according to many shield laws, though these rights do not always hold in federal court.

Dailytech says, that blogging, the practice of writing oft-opinionated internet editorials has become a booming Internet business, with some people becoming full time bloggers and writing on a broad array of topics. There is and one case described at: dailytech about blog artvicle and defamation.
*Blogeriai ir žurnalizmas

JAV gyvenantys blogeriai - teisinėje šios šalies praktikoje prilyginti žurnalistams. Tai reiškia, kad blogerių, kaip ir žurnalistų, teisę į šaltinio paslapties išsaugojimą bei laisvą nuomonės reiškimą saugo specialūs teisės aktai.

Pasak, games.lt ir dailytech.com, ši paburnoti nevengiančių blogerių svajonė tapo realybe po to, kai vienoje iš bylu kur buvo bylinėjamasi dėl bloge ne va paskelbto šmeižto teisėjas priėmė sprendimą, kad blogo autorius gali būti prilygintas žurnalistui ir neprivalo atskleisti informacijos šaltinio. JAV veikia precedentinės teisės sistema, taigi, šis pavyzdys gali tapti etalonu daugybės kitų panašių bylų sprendimui.

Games.lt sakoma, kad blogai, kaip ir daugelis kitų dalykų, turi ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją pusę. Jie padeda išlieti širdį, rasti draugų ir pasidalinti įspūdžiais internete, tačiau atsiranda ir puiki terpė pseudoekspertų pasireiškimams, gandų skleidimui ir panašiom veiklom. Iš vienos pusės, tarp žurnalisto ir blogerio darbo esama tam tikrų panašumų, bet pažvelgus giliau matyti ir daugybė skirtumų, svarbiausiais iš kurių yra tai, kad drauge su papildomom teisėmis bei įstatyminėmis apsaugomis žurnalistai gauna ir krūvą pareigų, savireguliacijos institucijų ir panašiai. Tuo tarpu blogeriai tampa beveik nebaudžiami virtualūs skelbėjai.

No comments: