Wednesday, October 28, 2009

Nokia 6788 Kinijai

Kinija - labai didelė ir specifikška rinka, su savais mobiliojo ryšio niuansais. Beijine Nokia pristatė 6788 pirmąjį įtaisą skirtą TD-SCDMA - Kinijos vidaus 3G standartui.
Ši nokia yra specialiai suprojektuota "China Mobile" tinklui. Telefonas turės 5-megapixel'ių (2592 x1944) kamerą su dviguba - LED blykste, 2,8 colių QVGA ekraną, ir naudos Symbian S60 platformą. Prekyboje 6788 turėtų pasirodyti šių metų gruodžio gale.

Keletas detalesnių specifikacijų:
  • Ekranas 16 milijonų spalvų (240 x 320 pikselių);
  • Atmintis 4 GB laiva atmintis, plius 8 GB išplėtimui per microSD atminties kortelės lizdą;
  • Micro USB jungtis, Hi-Speed USB 2.0;
  • 3,5 mm stereo ausinės kištukas;
  • Bluetooth 2.0;
  • GPS imtuvas (A-GPS);
  • Pokalbio laikas iki 250 min;
  • Budėjimo laikas iki 210 val.

Tuesday, October 20, 2009

Facebook programų saugumas

Naudojatės Facebook? Jei taip, tada greičiausiai naudojate ir ten prieinamas aplikacijas (įvairūs žaidimai, "quiz'ai" ir pan.).
Readwriteweb straipsnyje, paskelbtame The New York Times, pasakojama apie Roger Thompson, firmos AVG darbuotojas, atradimus tyrinėjant Facebook aplikacijų pažeidžiamumą. Pasirodo, pasak Roger Thompson, aptikta taip vadinamų facebook apps, kurie pasidavė įsilaužėliams. Tyrimo autorius sako, jog tai tikriausiai nesukels daug "įspūdžių" dėl mažo šių programų populiarumo.
Kitas mokslininkas praleido visą mėnesį tyrinėdamas Facebook programas. Pastarojo atradimai gali kiek ir suneraminti. Šešios "nulaužtos" programos buvo tarp dešimties populiariausių prieinamų per facebook. Galimų aukų skaičius gali būti 218 millijonų vartotojų, nemenkas skaičius.

AVG rastais Facebook apllikacijų pažeidžiamumo atvejais buvo naudojami iframe objektai. Iframe pavykdavo įkelti turinį iš kenkėjiškų svetainių į Facebook.com puslapius taip paskatinant vartotojus įdiegti ar tai atnaujinti kokią nors programinę įrangą. Pradžioje buvo galvojama, kad patys taikomųjų programų kūrėjai palikdavo kenkėjišką programinį kodą, bet vėliau paaiškėjo, kad kenkėjiškas kodas buvo įterptas dėl užkrėstų kūrėjų kompiuterių.
Gerai, kad pats facebook greitai sureagavo į susidariusę situaciją ir sustabdė kenksmingas programas bei susisiekė su jų kūrėjais.

Anksčiau minėtas kitas tyrėjas ieškodamas programų pažeidžiamumų daugiausiai orientavosi į taip vadinamą "FAXX Hack". FAXX reiškia "Facebook + XSS + XSRF" arba, kitais žodžiais tariant, "cross-site scripting" pažeidžiamumas - tam tikros rūšies saugumo skylę, kuri gali leisti įsilaužėliams prieiti prie profilio informacijos, įskaitant asmens duomenis, statuso atnaujinimus, nuotraukas ir pan.
Rezultatai parodė, kad daugeliui Facebook programų, net ir toms, kurios buvo plačiai naudojamos ir laikomas patikimomis, trūko pagrindinių saugumo priemonių. Tyrinėdamas programas ekspertas kreipėsi ir į jų kūrėjus pranešdamas apie aptiktas spragas. Vieni iš jų sureaguodavo greitai, o kiti užtrukdavo net iki dviejų savaičių, šalindami nesaugias programos vietas.
Taigi galima dar kartą pasklaust, kiek saugi yra profilio informacija naudojantis per facebook prieinamomis programomis. Ar tai tik atsitiktinis reiškinys, pažeidžiamos programos?

Thursday, October 15, 2009

Acer Liquid smartphon'as

Kas dabar negamina išmaniųjų telefonų (smartphon'ų)? Acer pristatė savo šios grupės gaminį. "Liquid" serijos telefonas bus pirmasis pasaulyje "Qualcomm Snapdragon" procesorių bei Android OS 1.6 versiją. Kadangi kaip sakoma, Android OS 1.6 versija palaiko daugiau ekrano rezoliucijų, Liquid Touch screen telefonas turės WVGA (480 x 800) raiškos ekraną bei 5 megapikselių kamerą, HSPA ir WiFi GPS ryšius.

Bendrovė teigia, kad pavyko pagerinti galios valdymą, o tai padėjo pasiekti ilgesnio įkrautos baterijos gyvavimo laiko intensyviai besinaudojant įrenginiu. Taip pat sakoma, jog bus naudojama unikali vartotojo sąsaja, o ne įprasta Android sąsają, tai turėtų padėti lengviau pasiekti norimu interneto puslapius, adresų knygoje bus naudojama integracija su Facebook, Twitter, Flickr ir Youtube. Įrenginyje bus įdiegta Spinlets programa nemokamai muzikos ir video transliacijai.

Monday, October 12, 2009

YouTube spaminiai filmukai

Kaspersky Lab tyrėjai pasakoja apie kažką naujo taip vadinamuose spam masiniuose laiškuose. Šį kartą pastebėta, jog laiškuose pateikiama nuoroda į YouTube portale patalpintą video įrašą. Anksčiau yra buvę atvejų, kai "spameriai" laiškuose skatina paspausti vieną ar kitą nuorodą, kuri neva turėtų nuvesti į Youtube esantį video. Šį kartą paspaudus ant nuorodos kaip bebūtų keista ir patenkama į YouTube svetainę. Šiuo atveju pasakojama apie Rusijos pramoninio nekilnojamojo turto reklamą.

Prieš dvejus metus Kaspersky Lab tyrėjai prognozavo, jog galiausiai YouTube gali tapti spam pobūdžio filmukų "saugykla", dėl savo pasaulinio masto populiarumo, tačiau šis atvejis yra pirmasis tokio pobūdžio.

Kaspersky Lab turinio analizės ir tyrimų padalinio vadovas sako, kad tokio pobūdžio reklama gali sulaukti daugiau paspaudimų, peržiūrų. Tai gali reikšti, kad "spameriai" ir toliau bandys naudoti tokį formatą, pamatę, kad jis gana gerai suveikia.

Taigi ką galėtų daryti YouTube, jei video spamas taptų realiai problema, jų tinkle. Greičiasiai norėtųsi, jog netinkamas turinys būtų šalinamas. Sakoma, jog spaminį video aptikti sistemoje būtų kur kas sunkiau, nei tokį, kuris pažeidžia autorines teises. Jei YouTube patalpinas filmukas naudojamas padėti kažką parduoti, tai dar nebūtinai reiškia, kad jis yra spamas. Klausimas gali kilti, kaip bus atpažįstama, kuris video yra nepageidaujama medžiaga.
Viena iš galimų išeičių būtų pridėti mygtuką/nuorodą "pranešti apie spam", tačiau taip gali "nukentėti" ir nieko bendro su spam neturintys filmukai. Panašu, jog tai gali būti dar vienu iššūkiu Google.

Monday, October 05, 2009

Humoras su trupučiu satyros

DISKUSIJA MITYBOS KLAUSIMU

Gerbiamoji redakcija,
Su įdomumu skaitau jūsų žurnalą (prenumeruoju jį nuo 1950 metų), bet pats rašau pirmą kartą. Aš ir Onytė jau kuris laikas karštai mylimės. Susitarėme tuoktis. Bet štai šiandien, srebiant valgykloje ukrainietiškus barščius, man iškilo tokia mintis: mano Onytė labai stora. Prisipažinsiu, storos man visada patikdavo, į liesas niekada nežiūrėdavau. Bet kas bus, jei susivedus mano požiūris į storumą pasikeis? Arba gali būti ir taip : mano požiūris nepasikeis, o Onytė po vedybų suplonės. Tokių kankinamų abejonių skatinamas, ir kreipiuosi į jus. Patarkite: vesti man ar palaukti?
Su pagarba –
Jeronimas Pempė

REDAKCIJOS PRIERAŠAS. Drg. J. Pempė savo laiške iškėlė opią visuomeninio gyvenimo problemą, Tikimės, kad ją išspręsti padės mūsų žurnalo skaitytojai. Laukiame laiškų.

Ilgai laukti neteko. Tiesiog srautu jie pasipylė. Tik dalį tegalėjo išspausdinti žurnalas sekančiuose numeriuose.

Storumas meile – ne kliūtis. Aš, jei norite, sveriu 102 kilogramus ir 30 metų, kai ištekėjusi. Visus tuos metus išgyvenome kaip paukšteliai čiulbuonėliai. Vyras ir dabar mane karštai tebemyli, mažute vadina, jei pajėgtų, ir ant rankų panešiotų.
Tad veskite, drg. Pempe, savąją Onytę, ir būsite laimingi.
A.B.

O aš sveriu tik 46 kilogramus ir su vyru išgyvenau 35 metus. Jisai sako: „Jeigu tu, brangute, papilnėtum nors penkiais kilogramais, - skirčiausi.“ Stora moteris jam primena šaltienos bliūdą.
Patariu jums, drg. Pempe, Onytės nevesti.
B.C.

Drg. Pempei problemos – vesti ar palaukti – manau, nėra: nutukimą galima reguliuoti. Suliesėjimui siūlau išbandyti vaistą „Gracidin“.
Č.D.

Ačiū už patarimą. Kol vartojau gracidiną, numečiau tris kilus. O nustojus gerti – per mėnesį papilnėjau net trylika kilogramų. Kol užlipu į trečią aukštą, penkis kartus ilsiuosi. Be to, susirgau kepenų uždegimu ir vienas inkstas atsisakė tarnauti. Štai tau gracidinas.
D.E.

Dėl suliesėjimo štai ką pasakysiu: nevalgykite lašinių, sviesto, mėsos, kiaušinių, grietinės, cukraus, duonos, pyrago, saldumynų, o tik žuvį ir vaisius, prieš valgį išgerdami šaukštą augalinio aliejaus. Suliesėjimas garantuotas.
E.F.

Aliejus aliejum, o aš papasakosiu tokį gyvenimo epizodą. Mano kaimynystėj gyvena šaltkalvis P.P. Jis vedė riebią merginą S.S. Po vedybų ji taip ėmė liesėti, net baisu. Per pusmetį vieni kauleliai beliko. Ašaras spaudžia, į ją bežiūrint. O buvo mergina – kraujas ir pienas. Ir ką jūs manote, vyras matė ją? Nieko panašaus, jis ir dabar ją tebemyli kaip mylėjęs. Tikroji meilė – aukščiau visko.
F.G.

Neatmesdamas meilės vaidmens šeimos gyvenime, aš vis dėlto sakau: moteris turi būti apkūni. Riebios moterys sėslesnės, daugiau atsidavusios šeimai, ištikimesnės. Todėl sveikinu, nepažįstamas drauge, jus ir jūsų sužadėtinę ir linkiu greičiau sukurti jaukų šeimos židinį.
G.H.

Taigi, sėslesnės, ištikimesnės. O ar pamiršai, gerbiamasis, liaudies daina:
„Parsivedžiau riebią,
Visi už jos griebia.“
Nevertinti liaudies nuomonės – reiškia būti antivisuomeniniu elementu. Tokių tipų nuomonė man nusispjaut. Spjauk ir tu, Pempe.
H.I.

Spjaudytis, draugai, nėra ko – drg. Pempė iškėlė svarbią, gyvenimišką problemą. Ir ją reikia išnagrinėti iš visų pusių. Gaila tik, kad laiško autorius nenurodė sužadėtinės ūgio, talijos, batų numerio. Tai irgi labai svarbu šeimos santykių harmonijoje. Juk ir stora moteris, jeigu jos storumas proporcingai išsidėstęs, jeigu ji aukšta ir gracinga, teikia estetinio pasigėrėjimo.
I.J.

Moters idealas – tik apkūni. Kas iš liesų. Aš pats, pavyzdžiui, sveriu tik 47 kilogramus, o mano žmona – 94, o duok dieve ir tau, Pempe, su savo Onyte gyventi taip, kaip mudu gyvename. Turim ir šaldytuvą, ir televizorių, ir skalbimo mašiną. Dabar taupom pinigus „Moskvičiui“.
J.K.

Na jau, žinote, gėda ir kelnes nešioti, sveriant 47 kilogramus. Niekad netekėčiau už vyro, kuris sveria mažiau, negu geras avinas.
Noriu užmegzti susirašinėjimą
K. Saldabučkytė,
Kaunas, Tarakonų g. 7“

Visos čia išdėstytos nuomonės daugiau sąlyginės, neturi tvirto pagrindo. Reikia remtis autoritetais, Pavyzdžiui, Rubensu. O Rubenso skonis – reljefiškos, apkūnios moterys. Tad nėra ko galvoti, Pempe.
L.M.

Rubensas Rubensu, o man patinka liesos. Apsigalvok, Pempe.
M.N.

Į reikalą reikia žiūrėti paprasčiau, be jokių ten Rubensų, talijų, estetikų. Vesk, Pempe, savo pampušką, ir kvit. Tokia mažiau drapanų, apsiavimo nuplėš. O jeigu dar šaltame bute gyveni, riebi – tikras išganymas.
Bučiuoju, drauguži, tave ir tavąją pampušką. Neužmirškite ir manęs į veselę pakviesti, neapsikiaulinsiu.
J. Virtinis iš Panevėžio

Fui, koks nevalyvas požiūris į dailiąją lytį. Kam tada menas, poezija, kurią genijų įkvepia moterys, jei koks nepraustaburnis taip blevyzgoja. Parų tokiam kiaulei, ne spaudos tribūną.
N.P.

Turėjau ir riebių ir liesų žmonų, visos jos velnių priėdusios. Nebūk kvailas, Pempe, Nevesk. Senberniu likęs, turėsi sveikus nervus ir ilgai gyvensi.
O.P.

Nežinia, kiek dar būtų trukusios diskusijos. Bet štai į redakciją atėjo antras Pempės laiškas, kuriame jis rašė:“ Esu giliai sujaudintas tokio didelio dėmesio. Ačiū visiems nepažįstamiems draugams ir draugėms už nuoširdžius, draugiškus patarimus. Tik labai gaila, kad jais nebeteko pasinaudoti. Mano Onytė, nesulaukusi diskusijų pabaigos, ištekėjo už kito. Dar išvadino mane kvailiu. Pasakykite, ar ji teisingai pasielgė? Jūsų Jeronimas Pempė“

Žurnalo redakcija buvo savikritiška: išspausdino šį Pempės laišką ir ... jo pagrindu pradėjo naują diskusiją.


(Petras Skodžius „Meilės paslaptys“ 1963)

Vonage internetinės telefonijos programos iPhone ir BlackBerry

Kol Google balso taikymai iPhone'ams vis dar Apple peržiūros procese, pasirodė panašių prašymų ir iš kitos bendrovės.
Vonage, internetinės telefonijos kompanija, išleidžia programėlę skirtą BlackBerrys, iPhone ir iPod touche.
Kaip rašoma The New York straipsnyje, nemokama programa leis vartotojams pigiai skambinti naudojant Wi-Fi ir mobiliuosius balso tinklus. Skambučių kainos priklauso nuo šalies. Vonage sakė, jog planuojama pristatyti ir kažką panašaus kaip abonentinį mokestį dažniau besinaudojantiems paslauga. Vonage kompanijos atstovo teigimu, pats laikas pasinaudoti tokios paslaugos teikimo galimybe, kadangi vis didėja išmaniųjų telefonų skaičius bei apskritai telefonų galinčių prisijungti prie interneto skaičius.

Panašią paslaugą siūlo Google Voice, tačiau ji neveikia per Wi-Fi. Vietoje to surenkamas specialus Google telefono numeris, naudojant standartinį balso tinklą, ir skambutis nukreipiamas reikiamam gavėjui.
Vonage sukurta programa gali naudoti tiek standartinį balso tinklą, tiek Wi-Fi. Reikia pastebėti,k ad BlackBerry skirta programos versija naudoja tik standartinį balso tinklą. Voanage atstovų teigimu, jie nemato jokių kliūčių, kodėl jų sukurtai programai neturėtų būti "uždegta žalia šviesa", juo labiau, kad viskas padaryta pagal Apple nurodytas taisykles.