Wednesday, November 18, 2009

Opera Mobile 10 beta

Windows Mobile operacinę sistemą naudojantys mobilieji įrenginiai sulaukė naršyklės Opera Mobile 10 beta versijos. Kiek anksčiau ši naršyklės versija buvo pristatyta Symbian platformą naudojantiems įrenginiams.
Opera Mobile 10 beta atrodo ir veikia panašiai kaip Opera 10 kompiuteriams skirta versija ar Opera Mini 5 beta.
Šioje beta versijoje opera turi gana platų funkcijų arsenalą, pavz., naršymas kortelėse, slaptažodžių valdymas, server-side compressor ir kt.
Opera atstovas sako, kad jie stengiasi suvienyti savo kuriamus produktus, kad vartotojai nejaustų didelio skirtumo naudodami juos kompiuteryje ar pvz., mobiliajame įrenginyje.


Naršyklę atsisiųsti galima: www.opera.com/mobile/ ar m.opera.com/mobile/ (tiesiai į telefoną).

O čia trumpas, filmukas apie Opera Mobile 10 beta Symbian telefone:

Tuesday, November 17, 2009

ZiiLABS Android Smartphone'as


Kiek anksčiau jau buvo kalbėta, kad vis platėja išmaniuosius telefonus gaminančių įmonių ratas. Prie jų žada prisidėti ir dar viena - Creative, daugeliui tikriausiai puikiai žinomas pavadinimas. Creative dukterinė įmonė ZiiLABS paskelbė, jog Gruodžio 1 dieną Kinijoje vyksiančiame Zii susitikime, pristatys OEM Android smartphone'ą bei dar kitų media įrenginių, tokių kaip e-book skaitytuvas, netbook'as, ultra high-performance garsiakalbiai, ir kt. Anksčiau aprašytu atveju taip pat buvo pasirinkta Android platforma.
Remiantis SlashGear tinklalapiu, telefonas turės ZMS-05 procesorių. Šis procesorius palaiko OpenGL ES, greitą interneto naršymą, 1080p HD video.
Pasakojama, jog ZiiLABS kiek optimizavo Android platformą. Daugiau dėmesio skirta 3D grafikai, High Definition video.

Monday, November 16, 2009

Samsung Galaxy Spica

Samsung oficialiai paskelbė apie "Galaxy Spica" (I5700) Android operacinę sistemą naudojančio telefono pasirodymą Europoje. I5700 Galaxy Spika dirba 800MHz procesorius lyginant su 528MHz procesoriumi I7500 Galaxy modelyje. Dar jis turi 3,2 colių lietimui jautrų ekraną, 3.2 megapikselių kamerą, 1GB vidinės atminties ir "microSD" kortelės lizdą. O atrodo jis štai taip:

Sakoma, jog telefonas galės pasigirti geresne garso kokybe. Galaxy Spika siūlo platų multimedijos funkcijų rinkinį, pvz., 3,5 mm ausinių jungtis. Be to, gana didelė baterijos talpa (1500mAh) leis vartotojams sėkmingai naudotis visomis telefono galimybėmis. Šalia viso šito telefonas gali didžiuotis ir savo kompaktišku dizainu, jo storis tik 13,2 mm.
Dar svarbu paminėti, kad Samsung Galaxy Spika palaiko visą komplektą Google paslaugų, įskaitant, Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, Google Talk.

Friday, November 13, 2009

Windows Mobile Marketplace kompiuteriu

Su Windows Mobile Marketplace parduodamomis programomis mobiliesiems telefonams galima susipažinti ir per PC. Microsoft sukūrė svetainę, kurioje galima pamatyti visas patvirtintas parduodamas programas. Nusipirkti galima ir naudojant kompiuterį, tačiau programa vis tiek turės būti parsisiųsta Windows telefonu naudojant Marketplace programinę įrangą įdiegtą telefone. Peržiūrėti visą "prekyvietę" galima ir neprisijungus su Live ID. Prisijungus su Live ID parduodamos programos bus ribojamos pagal regioną, kuris nurodytas sąskaitoje (angl. account).

SPDY naujas protokolas

Tikriausiai didžiai interneto naudotojų daliai žinomas HTTP protokolas leidžiantis susikalbėti web serveriui ir interneto naršyklei. Plačiais užmojais nestebinantys Google pranešė dirbantys prie naujo protokolo, kuris sumažins laukimo laiką ir padidins interneto puslapių atsivertimo greitį. Naujasis protokolas vadinamas SPDY (nuo angliško speedy). Sakoma, kad jis turėtų papildyti dabar naudojamą HTTP. SPDY įtraukia tokias funkcijas kaip, pavyzdžiui, užklausų prioretizavimas, http header kompresija ir kt. Google jau net gi sukūrė web serverio prototipą ir Google Chrome naršyklės versiją su integruotu SPDY palaikymu.

Google teigimu jų laboratorijoje atlikti eksperimentai su 25 populiariausiais tinklalapiais parodė, kad jie atverčiami iki 64 procentų greičiau. Dabar kai jau yra sukurtas veikiantis prototipas kompanija nori įtraukti ir kaip jie pavadino, interneto bendruomenę, gauti grįžtamąjį ryšį iš vartotojų. Svarbu akreipti dėmesį į tai, jog SPDY nėra skirtas pakeisti HTTP.

Remiantis SPDY "white paper", projekto tikslas yra sumažinti puslapio užkrovimo laiką iki 50 proc., naujo protokolo naudojimą padaryti paprastą, kad tinklalapių savininkas nereikėtų nieko papildomai daryti norint kad būtų palaikomas SPDY. Visas sunkus su tuo susijęs darbas turėtų įvykti serverio ir kliento pusėje. White paper galima pasiskaityti ir daugiau apie projekto tikslus.

Panašu, kad Google taikosi kiek pakeisti kertinį interneto protokolą. Galima numanyti, jog ir kitų naršyklių kūrėjai turėtų atreikti dėmesį į jų veikimo greitį.
Apibendrinant, ką Google sako apie SPDY pakeitimus HTTP protokolui, sutankintos užklausos, prioretizuojamos užklausos, suspaustos antraštės (angl. headers).

Thursday, November 12, 2009

Tomas Main Ridas - Vandenyno klajūnai


Perskaityta dar viena knyga iš namų bibliotekos, Tomas Main Ridas (Thomas Mayne Reid ) "Vandenyno klajūnai". Knyga išleista 1969 metais.
Knygos autorius Tomas Main Ridas (1818, Balandis 4 - 1883, spalis 22) airių-amerikiečių rašytojas gimęs Airijos šiaurėje, Ballyroney. 1839 metais rašytojas išplaukė į Naująjį Orleaną, Luiziana. Iš ten pasiekė New York City.
Pirmasis jo eilėraštis išspausdintas Godey's Lady's Book, pasirašytas "A Poor Scholar" pseudonimu. Plačiau apie rašytojo biografiją bei literatūrą galima pasiskaityti angliškai Wikipedijoje.

Mano skaitytas "Vandenyno klajūnai" gana nesudėtingas nuotykių romanas. Būtent ir norėjosi vakarais lengvai paskaityti.
Visas romano veiksmas vyksta vandenyne. Pasakojami nuotykiai, kuriuos patiria laivo įgula, kai jų laivas sudega. Jame buvo gabenami juodaodžiai vergai iš afrikos. Išsigelbėjusių buvo ne daug. Kapitonas su dar keliais pats pirmasis pabėgo iš laivo. Didžioji įgulos dalis susirentė didelį plausta ir juo bandė išsigelbėti. Plaustui buvo panaudoti visokie lentgaliai, statinės ir pan. medžiagos, kas buvo likę iš laivo.
Praktiškai iš karto nuo šio plausto atsikyrė Benas Breisas (vienas iš pagrindinių knygos veikėjų) ir berniukas, nes visi kiti kamuojami alkio norėjo suvalgyti berniuką. Po kelių dienų Benas ir berniukas Viljamas atsitiktinai naktį sutiko išsigelbėjusį laivo koką, vadintą Snieguoliu, su mažyte mergyte, kuri laive buvo patikėta jo globai(virėjas).
Didžioji romano dalis ir yra šių keturių veikėjų nuotykiai stengentis išgyventi vandenyne. Knygos gale dar buvo šios ketveriukės susidūrymas su didžiuoju plaustu ir jo sukanibalėjusia įgula. Laimei fortūna šypsojosi Benui ir jo draugams.
Išsigelbėti pavyko tik šiai ketveriukei. Jiems padėjo banginių medžiotojų laivas. Nei kapitonas, nei didysis plaustas neišsigelbėjo.
Mano subjektyve nuomone, visai verta dėmesio knyga, ieškant ne per daug sudėtingo nuotykingo pasiskaitymo.

Wednesday, November 04, 2009

Meridiist Automobili Lamborghini prabangus telefoniukas

Internete pasirodė naujienų apie prabangų Lamborghini telefoną. Korpusas pagamintas iš juodo titano bei nerūdijančio plieno. Kitoje telefono pusėje, ant baterijos dangtelio puikuojasi parašas kaip ir ant Lamborghini Murcielago LP 640's V12 variklio bloko.
Prietaiso galinėje dalyje išgraviruotas riboto tiražo numeris. Telefono klaviatūra papuošta Lamborghini prekiniu ženklu - Jaučiu, jis įtaisytas centriniame metaliniame mygtuke. Ekranas pagamintas iš 60,5 karatų iš įbrėžimams atsparių kristalų. Skelbiama, jog baterija yra nepralenkiama ir siūlo septynių valandų pokalbio laiko arba 28 dienų budėjimo trukmę.