Wednesday, March 31, 2010

Nuance TALKS 5.0

Nuance Communications pristatė Nuance TALKS 5.0 skirtą Symbian 60 5th edition touchscreen telefonams. Programa turi 20-ties kalbų palaikymą ir pritaikyta teksto pavertimui garsu, kitaip sakant perskaito pateiktą tekstą.
Nuance TALKS 5.0 gali perskaityti trumpąsias žinutes, kontaktus, skambinančiojo vardą, interneto naršyklėje ar kitose aplikacijose, pavyzdžiui, Fring pateikiamą tekstą. Programa taip pat leidžia telefono naudotojui naršyti telefone ir girdėti perskaitant meniu pasirinkimo galimybes, įvairių aplikacijų tekstą ir pan.

Twitter atsinaujinimas

Tie kurie naudojasi Twitteriu tikriausiai jau pastebėjo šios tarnybos titulinio puslapio atsinaujinimą. Senasis statiškas Twitter titulinis puslapis pakeistas nauju dinamiškesniu puslapiu. Naujoje versijoje atsirado slenkanti dažniausių temų juosta (angl. trending topics) taip pat atsirado dinaminė "top tweets" sritis - populiariausių vartotojų čiulbesiai.

Naujasis Twiterio savęs apibūdinimas skamba taip: "Twitter is a rich source of instant information. Stay updated. Keep others updated. It's a whole thing. You choose and customize every aspect of the service. Lots of people like it. We'd love it if you joined us."
Palyginimui, senasis puslapis sakė: "Share and discover what's happening right now, anywhere in the world."
Remiantis pačios kompanijos pranešimu, norima pabrėžti, kad Twitteris jau nebėra vien tik statuso atnaujinimams.

Panašu, kad Twitteris stengiasi pritraukti ir išlaikyti daugiau vartotojų, siekiama geriau ir plačiau paaiškinti galimas funkcijas. Kiek palaukę tikriausiai išgirsime, ar pasiteisino atsinaujinimai. Titulinio puslapio naujienos gali pavz., sukelti idėjų, minčių kaip patys vartotojai gali efektyviau išnaudoti Twitterio galimybes.

Tuesday, March 30, 2010

Gmail failų persiuntimas

Google pranešė apie šiokius tokius atnaujinimus susijusius su pokalbių funkcija iGoogle ir Orkut sistemose. Dabar naudojantis pokalbių funkcija bus galima siųsti failus (nuotraukos, dokumentai ir pan..) tiesiogiai savo kontaktams. Be to Google pranešė, jog planuojamą failų siuntimo galimybę pridėti ir Gmail pokalbių sistemai. Iki šiol nebuvo galimybės tiesiogiai persiųsti failą savo kontaktui naudojantis tik pokalbių funkcija, reikėdavo visokių papildomų priemonių.
Norėdami siųsti failus, tiesiog nueikite į savo pokalbių skyrelį iGoogle ar Orkut, pradėkite naują pokalbį ir pasirinkite iš meniu "Siųsti failą". Jūsų pašnekovas galės priimti arba atšaukti siunčiamą failą.
Gmail pašto sistemoje jau galima naudotis vaizdo bei garso pokalbiai, tačiau failų persiuntimo galimybės vis dar nėra. Reikia tikėtis, kad Google tesės savo pažadus ir tokia galimybė bus realizuota.

Monday, March 29, 2010

Vikipedija atsinaujinimas

Vikipeija - interneto vartotojų kuriama enciklopedija bei vienas iš populiariausių interneto puslapių ruošiasi pakeisti savo išvaizdą. Wikimedia Foundation blog'e rašoma, kad "User Experience" komanda ruošiasi pristatyti naująjį dizainą balandžio 5 dieną. Šiais pakeitimais siekiama, kad svetainėje būtų dar lengviau naršyti, ieškoti ir redaguoti.
Naująjį Vikipedijos dizainą kodiniu pavadinimu "Vector" paskutinius šešis mėnesius testavo 500,000 beta testuotojų grupė. Į pasikeitimų sąrašą patenka ir tokie dalykai, kaip supaprastinta navigacija, į kitą vietą perkeltas paieškos laukelis ir net atnaujintas Vikipedija logotipas. Be to netrukus angliškoje enciklopedijos versijoje bus galima kurti pdf failus ir knygas iš prieinamų tekstų.
Tame pačiame blog'o įraše pasakojama, kad daug dėmesio skiriama tekstų redagavimo palengvinimui. Sukurta nauja įrankių juosta, kuri redaktoriams leis daug greičiau ir paprasčiau įterpti nuorodas, lenteles ir pan.. Pasak Naoko Komura Wikimedia blog šie pakeitimai tai tik pradžia. Vėliau šiais metais enciklopedija turėtų sulaukti dar daugiau pasikeitimų, pavyzdžiui, patogesnė navigacija skaitant ilgą straipsnį, pats redagavimo puslapis turėtų tapti daug aiškesnis.

Kitas labai svarbus dalykas, ar Vikipedijos atsinaujinimas paskatins dalyvauti jos veikloje daugiau redaktorių. Pasirodo ne tiek jau daug žmonių aktyviai prisideda prie enciklopedijos pildymo, redagavimo. Turint tai bei sulėtėjusį Vikipedijos augimą mintyje ir siekiama įnešti naujovių. Galvojama, kad lengvesnis tekstų redagavimas paskatins daugiau žmonių prisidėti prie to. Dr. Ed H Chi Palo Alto Research Center California mokslininkas Telegraph sakė, kad svetainė tapo išskirtine vieta, kur tik labiau patyrę redaktoriai atsakingi už straipsnių pateikimą, redagavimą. "Labiau patyrę", greičiausiai turima mintyje geriau išmanantys tekstų patekimo/redagavimo technologinius principus internete.
Kitaip sakant, enciklopedija tapo ne minios, o kažkokios grupelės išmintį perteikiančiu projektu. Tai taip pat galėjo prisidėti prie projekto augimo sulėtėjimo. Per paskutinius metus įrašų skaičius per dieną sumažėjo nuo 2200 2007 liepą iki 1300 šiandien. O gal jau išsisėmė temos? Greičiausiai sunkiai įmanomas dalykas.
Taigi kaip jau minėta aukščiau, Vikipedija supaprastindama straipsnių redagavimo procesą tikisi pakeisti šią kryptį/tendenciją. Gali kilti klausimas, o gal jau laukta per ilgai ir nepavyks susigrąžinti tokio rašančiųjų skaičiaus. Ką gi iki enciklopedijos atsinaujinimo liko laukti visai ne daug, o netrukus turėtų paaiškėti kaip interneto vartotojai sutiks, įvertins šiuos pasikeitimus.

Ovi Music

Paskutiniu metu Nokia Music Store buvo nelabai "girdima". Sunku vienareikšmiškai pasakyti, tai gerai ar blogai. Tikriems Nokia fanams ir ypatingai tiems, kurie telefonu klauso muzikos, tikriausiai vertas dėmesio puslapis.
Panašu, kad Nokia yra nusiteikusi pasikeitimams ir Music Store pasivadins Ovi Music.
Pasak Nokia UK ir Airijos komunikacijos vadovės Annos Shipley, Nokia Music Store dabar bus žinoma kaip Ovi Music. Ovi Music atnaujinimas turėtų įvykti per pirmąją 2010 metų pusę. Visi su tuo susiję pasikeitimai bus automatiški ir patiems vartotojams nieko nereikės daryti.
Tikriausiai nėra labai didelė staigmena, kad Ovi tampa nuolat vartojamu jungiamuoju ženklu. Kitų produktų, pavyzdžiui, Maps rebrandingas įvyko anksčiau.

Wednesday, March 24, 2010

Nokia 5230 Nuron

šaltinis: slashphone

Pasižiūrėkime, ką mobiliųjų technologijų blogai pasakoja apie pasirodžiusį Nokia 5230 Nuron.
Slashphone savo apžvalgoje išreiškia šiokį tokį nusivylimą, kad vos tik iš dėžutės išėmus šį telefoną galima pajausti, jog jis yra gana sunkus nors palyginus plonas. Pasak jų, atsižvelgiant į tai, jog korpusas yra iš plastiko, svoris greičiausiai atsiranda dėl didelio ekrano (3,2 colių).
Mygtukų ant Nuron nėra labai daug. Trys pagrindiniai mygtukai telefono priekyje (Send, End, Meniu). Prietaiso dešinėje šone dar yra kameros mygtukas, "slide" atrakinimo mygtukas, garso reguliavimo mygtukai. Naudojant fotoaparato režimą garso reguliavimo mygtukais galima pritraukti vaizdą (angl. zoom-in-and-out).
Prietaiso viršuje yra Micro usb jungtis, 3.5mm audio jungtis, maitinimo jungtis. Kairėje 5230 Nuron pusėje šone yra du uždengti lizdai, vienas jų skirtas SIM kortelei, kitas - MicroSD.
Nokia 5230 Nuron naudoja Symbian S60 5th Edition operacinę sistemą. Toje pačioje slashphone apžvalgoje pastebima, jog aparatas dirba gana lėtai. Reikia palaukti keletą sekundžių kol pasirodo pagrindinis meniu.
Kaip prie trukumų galima priskaičiuoti tai, kad nepalaikomas Wi-fi ryšys. Aišku, tai didele dalimi priklauso nuo vartotojo. Taip pat telefonas neturi pilnos QWERTY klaviatūros. Taigi rašyti reikės naudojantis ekrane vaizduojamais simboliais.
Tikslus aprašymas ir telefono galimybės nokia puslapyje.

Friday, March 19, 2010

Sony Ericsson X10 Mini ir X10 Mini Pro


Truputį daugiau nei prieš mėnesį pasigirdo pirmosios kalbos apie Sony Ericsson X10 Mini ir X10 Mini Pro. O šiandien jau galima rasti ir informacijos apie tai, kada jie pasirodys Europoje ir kokios bus jų kainos. Paminėtos kainos yra taip vadinamų "atrakintų" Sony Ericsson, tikriausiai daugeliui jos ir yra įdomiausios.
Sony Ericsson X10 Mini planuojama išleisti Belgijoje ir Prancūzijoje gegužės pabaigoje. X10 Mini Pro turėtų pasirodyti birželį. Mobiliųjų technologijų dienoraščiai pasakoja, kad vienintelis šių įrenginių skirtumas yra klaviatūra. Išskyrus tai, jie abu naudoja 600 MHz procesorius, Sony Ericsson sukurtą vartotojo sąsają Rachael. Naudojama Android operacinė sistema. Abu telefonai turi 5MP kameras.
Planuojama Mini kaina yra 300 Eur., Mini Pro - 330 Eur. Ką gi kainos tikrai nėra pačios mažiausios. Įdomu bus išgirsti juos naudojančių žmonių nuomones.

Wednesday, March 10, 2010

Stickybits bar kodai


Daugeliui žinomas Seth Goldstein - žmogus prisidėjęs prie populiarių interneto tarnybų kūrimo (Del.icio.us, Etherpad, Bit.ly ir kt.), pristatė naują savo idėją. Dabar jis vadovauja kompanijai pavadinimu Stickybits. Tai servisas, kuris naudoja vinilo brūkšninių kodų lipdukus ir mobilųjį taikymą (angl. app), tiems brūkšniniams kodams nuskaityti. Nuskaičius pateikiama visa socialinė medija (angl. social media) susieta su tuo kodu. bar kodo lipdukas gali būti užlipdytas praktiškai ant bet kokio daikto.
Projekto pristatymą ir visus komentarus galima pasiskaityti TechCrunch. Komentarų kilo gana nemažai. :)
Stickybits sistemoje galima įsigyti 20 bar kodo lipdukų už 10 JAV dolerių. Kaina nėra labai mažai.
Nors jei kaina būtų labai maža gali pasipilti bar lipdukų galybės.
Įdomu kaip prigis tokia idėja. Gal ir įdomu kur nors mieste radus daiktą, objektą pažymėtą tokiu lipduku pažiūrėti kokia multimedija slypi po juo. Panaudojimo atvejus tikriausiai būtų galima išplėtoti ir dar labiau.

Monday, March 08, 2010

Touchscreen pardavimų augimas

Gartner išleido pranešimą apie spėjamus mobiliųjų įrenginių su lietimui jautriais ekranais (angl. touchscreen) rinkos pokyčius. Gartner teigimu ši rinka turėtų augti net 97 procentais šiais metais. Praėjusiais metai buvo nupirkta apie 184 milijonų įrenginių su lietimui jautriais ekranais. Spėjama, kad šiais metais bus nupirkta 362 milijonų vienetų tokių įrenginių. Gartner taip pat spėja, kad 2013 metais 80 procentų visų parduodamų įrenginių Šiaurės Amerikoje ir Europoje bus lietimui jautriais ekranais. Vis daugiau vidutinės klasės mobiliųjų įrenginių turi tokius ekranus, todėl vis daugiau vartotojų tikėsis/norės, kad ir jų įsigyjamas įrenginys būtų būtent su tokiu ekranu.

Kaip pažymi Gartner analitikas CK Lu, touchscreen'as dar nėra priežastis pirkti, pavyzdžiui, mobilųjį telefoną. Tačiau taip pat svarbu ir tai, jog tinkamai parengtas UI (angl. user interface) gali pasiūlyti vartotojui visiškai kitokius naudojimosi potyrius (angl. user experience). Gartner patarimas gamintojams būtų sutelkti dideles pastangas sukurti gerą UI, taip pritraukiant vartotojus. Pranešime atskirai neminimas Apple iPhone, tačiau galima suprasti, kad jis nustatė tarsi kažkokį UI standartą, kurį kiti gamintojai dar tik bando pasiekti.

Įdomumo dėlei galima pasižiūrėti, kas kalbama apie mobilųjį internetą, pritaikytą mobiliesiems įrenginiams, touchscreen'ams. ReadWriteWeb trumpai aptaria Taptu (mobilusis paieškos varikliukas) apklausą apie mobilųjį internetą. Taptu specializuojasi mobiliesiems pritaikytų interneto puslapių indeksavime. Jie apklausė apie 326 tūkstančius svetainių, kurios pritaikytos mobiliesiems įrenginiams. Didžioji šių puslapių dalis patenka į Taptu "shopping and services" kategoriją. taptu nustatė apie 83 tūkstančius svetainių pritaikytų mobiliesiems ir pirkimui.
Taptu turimame tinklalapių indekse tik 1,5 procento yra asmeniniai blogai, socialiniai tinklai - 9,2 procento.

Wednesday, March 03, 2010

Nokia C serijos C5


Nokia pristatė pirmąjį C serijos smartphone'ą - C5. Telefonas naudoja S60 3rd edition operacinę sistemą. Prietaisas pritaikytas socialinių tinklų naudojimui (Facebook būseną galima atnaujinti iš telefonų knygos. ), dalinimuisi informacija, paruoštas naudotis Nokia mobiliosiomis paslaugomis, pavyzdžiui, nemokama navigacija. Apytikslė kaina be mokesčių turėtų būti apie 135 eurai. Prekyboje turėtų pasirodyti antrame 2010 metų ketvirtyje.

Nokia C5 turi 3,2 megapikselių kamerą, LED blysktę, 3,5 mm ausinių jungtį, FM radiją, 2GB atminties kortelę. Telefono ekranas yra 2,2 colių. Galima naudotis naujausia nemokama OVI maps versija (vaikščiojimo, važiavimo nuorodos, buvimo vietos nurodymas Facebook).

Monday, March 01, 2010

Space Impact – Meteor Shield

Nokia N97 mini ir N97 savininkai OVI tinklalapyje gali rasti nemokamą žaidimą savo telefonams - Space Impact – Meteor Shield. Žaidimas įdomus tuo, kad naudoja telefone įmontuotą kompasą valdymui.
Space Impact - Meteor Shield koncepcija paprasta arkada. Žaidėjas yra paskutinė žemės planetos išlikimo viltis, jam pavedama iš ginklų bokštelio apsaugoti žemę nuo meteorų lietaus, ateivių. Laikant telefoną rankose ekranu lygiagrečiai žemei, sukant telefoną vertikaliai apie savo ašį, galima kontroliuoti pabūklą, iš kurio šaudoma. Slashphone.com sakoma, kad kompasas dar niekada nebuvo panaudotas tokiu būdu. Minėtame Ovi puslapyje galima rasti ir daugiau nemokamų žaidimų savo telefonams.